Manisa Kula’nın eski sokaklarında saatlerce fotoğraf çekilebilir ve misafirperver insanları ile sohbet edebilirsiniz. Öğle yemeğinin ardından ilk molayı hem tarihi hem de mimari mirası ile etkileyici İncesu Köyü’nde veriyoruz. Yola devam ediyor, Kula kasabasının doğusunda kalan volkanik bölgede, hava şartlarının etkisi ile perilere ev sahipliği yapmış tepelerin arasında kalan vadide fotoğraf çekiyoruz.

Ankara’ya doğru giden vadiyi sağlı sollu takip eden peri bacaları Kapadokya bölgesinden sonra gördüğüm ikinci doğa harikası!

Kula peri bacaları

Kula Peri Bacaları

Bölge coğrafyası tarih öncesi binyıllara dayanan volkanik oluşum neticesinde şekillenmiş ve 2012 yılında Türkiye Tabiat Anıtı listesine dahil edilmiş. Aynı zamanda Birinci derece arkeolojik ve doğal sit alanı olarak korumaya alınmış bölge 37,5 hektar genişliğinde. 

03.05.2015

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o